Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pitva mimozemšťana?

13. 7. 2007

Převzato ze stránky:http://sweb.cz/clower/

Kdo - Jack Barnet, Kde - ???, Kdy - 4. července 1947

Kauza pitvy mimozemšťana, který bývá považován za bytost z objektu havarovaného u Roswellu 4. července 1947, začala až v roce 1995 a od té doby ufology z celého světa nenechává spát. Předmětem doličným je film, o jehož stáří, původu, účelu i autorovi není nic známo, a pokud něco ano, vedou se o tom mezi ufology spory.

Film, zachycující pitvu neznámé bytosti, natočil prý Jack Barnett v roce 1947. V létě toho roku dostal od Pentagonu za úkol zdokumentovat pitvu nějaké bytosti, a k tomuto účelu byl vybaven několika filmy. K vyvolání však vrátil jen část z nich a zbytek si z neznámých důvodů nechal. V roce 1994 Barnett filmy prodal za 150 000 dolarů britskému filmovému producentovi Rayovi Santillimu, který mu navíc slíbil, že zachová jeho inkognito. 5.května 1995 proběhlo v Londýně první promítání filmu, na které byli pozváni vybraní ufologové, ale jen ti, kteří neuvažují příliš kriticky. Film zachycující pitvu tajemné bytosti pak doslova oblétl celý svět a stal se z něho dobrý byznys i přes to, že kolem něj existuje tolik nejasností.

Otázkou například zůstává, kdy byl film natočen. K tvrzení, že to bylo v roce 1947 nemáme žádné důkazy. Německý ufolog Michael Hesemann sice dal výrobci, firmě Kodak, film k posouzení, ale závěr expertů zněl, že film mohl být natočen v roce 1927, 1947 nebo 1967. K tomuto zjištění došli experti na základě emulzního čísla, které se každých dvacet let opakuje. Číslo je ovšem na film při výrobě naexponováno, a dá se tedy uvažovat i o tom, že může dojít k jeho záměrné úpravě. Rok 1927 ufologové zavrhli a stále se drželi roku 1947, který se zdál být z hlediska tehdejších ufologických událostí pro vznik filmu nejpravděpodobnější. Škoda jen, že doposud nikdo neudělal expertizu citlivé vrstvy filmu, která by do diskusí okolo roku jeho výroby vnesla konečně jasno.

Dalším otazníkem, a to dost podstatným, je i to, jak Barnett k filmům vlastně přišel. Představa, že Pentagon někoho vybaví citlivým materiálem, aby mohl nafilmovat průběh utajované události, kterou by pitva mimozemšťana bezesporu byla, a ten pak vrátí jen část exponovaných filmů a zbytek si vyvolá sám, je vzhledem k proslulé americké pečlivosti značně nepravděpodobná.

Nejasností je ale celá řada. Mnohé z nich byly už potvrzeny nebo naopak vyvráceny v řadě knih, které se touto událostí zabývají. Byly již vyřčeny desítky spekulací, které se snažily původ filmu osvětlit. Jedna z nich například tvrdí, že jde především o velice dobrý byznys - veřejné promítání filmu vždy přitáhlo velké množství senzacechtivých lidí, kteří neváhali zaplatit horentní vstupné. Videokazety se záběry pitvy se ve světě běžně prodávají třeba i za 100 německých marek.

Byla to pitva aliena?

 

Za zamyšlení stojí jistě i domněnka, že se jedná o dokonalou zpravodajskou hru. Situace po vítězství ve druhé světové válce totiž nebyla pro světové mocnosti stabilní a začal závod o to, kdo bude silnější a bude tak mít ve světě lepší postavení. Když Američané svrhli první atomovou bombu, museli se jim Rusové rychle vyrovnat, což učinili během několika měsíců. Následovaly další události, soupeření se stupňovalo, a to vše vyvrcholilo kosmickým programem a studenou válkou. Američané možná plánovali vypustit na veřejnost fámu o tom, že spolupracují s mimozemšťany, což by mohlo změnit situaci a pomyslné váhy by se převážily na stranu USA. Možná proto byla použita osoba Jacka Barnetta, který měl tento film natočit a pak jej zveřejnit. Z nějakého důvodu však Spojené státy od svého úmyslu ustoupily a Barnettovi po celém plánu zbylo jen několik filmů. Na celou událost se zapomnělo a možná, že na ni zapomněl i sám Barnett. Když však viděl, jak mnoho lidé devadesátých let touží po senzacích a jsou za ně ochotni obětovat i nemalé peníze, rozhodl se této skutečnosti využít ve svůj prospěch. A co potom stáří filmu? Film mohl být pořízen kdykoliv. Pokud by se jednalo o zpravodajskou hru, nebyl by problém emulzní číslo vyrobit dodatečně. A proč potom nevybrat rok 1947, když zprávy o havárii UFO u Roswellu oblétly celý svět?

Nezdá se vám to? Nevadí, ale přesto tato hypotéza stojí za zamyšlení. Vysvětlení události však může být ještě prozaičtější! Film nese značku Kodak, tak proč by nemohlo jít o dobrý tah reklamního oddělení firmy? Filmy Kodak - filmy pro ufology! Vzhledem k tomu, kolik bylo o pitvě domnělého mimozemšťana napsáno a kde všude byl film promítán, by to jistě nebyl špatný obchodní tah.

Německý ufolog Dr. Johannes Fiebag vyslovil zase jinou domněnku. Podle něho může být film autentický, nezachycuje však pitvu mimozemšťana, ale člověka postiženého syndromem předčasného stárnutí. Lidé postižení touto chorobou se dožívají maximálně dvaceti let a často trpí nějakou genetickou anomálií - třeba šesti prsty na končetinách.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hnus

(anonimka, 4. 1. 2010 10:46)

je to hnus.proč to tam dáváte?jste odporní

Fake jako hrom

(YohnyDEE, 1. 1. 2010 18:26)

Kdo viděl video, všimnul si určitě i šňůry u telefonu na zdi. Je kroucená. V roce 1947 (!) tyhle šňůry ještě neexistovaly. Já odhaduju, že video je z 2. pol. 50.let 20.st.
ANO, Area 51 je vojenská základna, ANO, nepochybně tam testují tajné zbraně, ale vzhledem k rozsáhlé letištní ploše (vygooglujte si to) jde o leteckou techniku typu letounů stealth apod.

historka-ufo

(ABC...., 20. 12. 2009 18:11)

Lidi nekecam ale jednou jsem byl sam doma a blizilo se k pulnoci ,tak jsem sel na balkon na cigo a tam sem najednou videl talir kterej se blizil ke mne no a kdyz to bylo u me tak SEM se posral prdel a utek sem :d:d:d:d

wcc

(csc, 6. 11. 2009 16:56)

Hele lidi vy jste uplní magoři ufouni nejsou jak můžete věřit takovým blbostem

ufo je

(honzaa, 28. 10. 2009 11:15)

No kdo tvrdi ze ufo neni myli se jo a neni pravda ze vesmir je nekonecnej vesmir jedna velka koule jako ostatni vesmiry a verim ze neco na hore je a mely byste si to dat do hlavy nemusime byt jen mi a ty foto je blbost to je nakej kostym nebo umelotina proc by davali opravdovy ufo na net kdyz vlada utajuje veci

...

(Gurd1an, 25. 9. 2009 16:08)

ty vase sracky co sem pisete jsou pozehnane prehnany zkuste se zamyslet nez neco napisete kdyz chcete zkoumat UFO musite hledat fakt a ne zit jen ve fantazii noobove....kdyz sem si tu precetl par vasich nesmyslnych komentaru tak si o vas myslim ze ste 11 lety vymlety decka bez mozku....a kdyz vas to nezajima nelezte sem...sam sem nazoru ze UFO opravdu je jak to je s alienama to opravdu zatim nevim (nezkoumal sem to)ale o UFO jako tkaovym toho vim opravdu hodne,ale jeste jednou rikam zamyslete se nez neco napisete a ty co neveri at se radsi jdou koukat na jiny fenomen nebo kons. teorie

vesmír

(Jacqueline, 10. 9. 2009 16:14)

vesmír je nekonečnej, tak jak můžete tvrdit že neexistujou ufoni? Na druhou stranu, jak můžem vědět že ten (to) na těch fotkách je UFO může to být hybrit ( prostě postižený člověk) takových už bylo!!..je to jen další otázka a souhlasím s tím že vláda toho tají hodně!!!

tewtwet

(rzšrztwe, 6. 9. 2009 20:33)

je to ufoun pře chlap by měl koule a baba kozy,ne???

huustyyyyyyyyyyy

(andadenca, 29. 8. 2009 15:03)

je to vazne hustyyyyyy :) respekt lidi

Top secret

(....a, 2. 8. 2009 20:30)

Uz dávno o nás věděli..........................................................................................................................................................................................dávno věděli

Tyto fotky treba ne,ale

(....a, 2. 8. 2009 20:25)

PRESTANTE BYT SLEPY TOP SECRET PRECI...
jenom lidičky maličký???ti co si to myslej nejsou schopni
chladnýho a logickýho myšlení bez kterýho si pustte televizi vemte si popcorn a hltejte ty zasraný kecy
.Jste sráči.naivní.jinak.jinak.jinak přemýšlet musíš...

Přestante být slepý-Top secret přeci.

(....a, 2. 8. 2009 20:15)

Vy sráči já tomu taky nevěřil,ale tolik videí....A ANI JEDNO NENI PRAVDIVY???Existujou-ale blbečkové na tom parazitujou a točej i falešný videa-dementi.Shánějte si informace,až přečtete a uvidíte toho tolik co já tak věřit v cizí civilizace budete.Viděli jste dokumentární film o 11.září(kdo nám vlastně vládne???)?Máme vymytý mozky z těch medií,zkuste přemejšlet trochu jinak.jinak.jinak.Světová vláda toho tají....lidičky maličký.Jsme jenom hovínka k moci.

Ufo

(ZUZANa, 25. 7. 2009 14:28)

Proč sí míslíte že to pravda není tak mě přesvěčte a ja vam budu věřít ja na tověřm. pytys tak mě přesvěčte ZUzana

ufo

(vašnosta, 23. 7. 2009 17:13)

no vláda zachytila nějake signaly ale nechtějy aby o tom veřejnost věděla vypuknul by po tom holokaust jeden technik to řikal ale měl zakryty obličej kdy by se vláda dozvědě že něco takoveho řek tak by ho nechala odstranit.Věřite tomu nebo je to pouchy viplodek me vatazie a věřte že neni .

jasneeeeeeeeeeeee ufo

(olaf, 21. 7. 2009 22:32)

jj ale us davno zistili ze to byl podvod

Cooooooooool

(micky , 12. 7. 2009 20:40)

Cooooooooooool až na to že už sem to viděl i na jiných stránkách

ufoni

(adam, 10. 7. 2009 11:20)

ja napisu ofa nebo ufo a takovy veci a mam tam toho pozehnane

mimozky

(adam, 10. 7. 2009 11:15)

ja nevim muzou tydle obrazky naraficeny ale taky nemusi

Ouvej

(Zuzovebubu, 8. 7. 2009 20:11)

Jestli je zkutečný tak se asi po****. Moch to bejt jenom převlečenej člověk!!!!! Ale to sotva.

kulka hulka

(jujinka, 8. 7. 2009 15:41)

je to husty ja jsem jednumu mimozenstanovy dokonce kourila a je to muj prital pecka je celej zelenej